Kilka słów o stresiePotraktuj stres jako wyzwanie. To jeden  z towarzyszy naszego życia. Nie unikniesz go, nie da go się wyeliminować. Spotyka nas wszędzie, od tych naprawdę trudnych sytuacji po te zupełnie błahe, codzienne. Może być destrukcyjny, ale tylko wtedy gdy sobie na to pozwolimy. To czy do tego dojdzie zależy tylko od NAS. Tak wiele możemy zrobić..

                                                                  źródło: http://carapedia.com/tips_berfikir_saat_stress_info3305.html
  
Możemy wyróżnić dwa typy stresu: stres negatywny, dystres, ten którego powinniśmy unikać, który powoduje wiele zniszczeń w naszej psychice oraz organizmie. Powoduje, że człowiek staje się znacznie bardziej podatny na choroby, staje się osłabiony i niezdolny do codziennego działania oraz stres pozytywny, eustres, który daje nam sens, pozwala osiągnąć sukces, daje nam spełnienie. Pozwala nam działać w sytuacji kryzysowej. Dzięki niemu jesteśmy zdolni do sięgania po swoje rezerwy psychofizyczne.

Co możesz zrobić dla siebie 

                                                        źródło: http://www.acnetreatment.net/new-study-links-womens-adult-acne-to-stress/

Jeśli tylko będziesz chciał możesz sam w łatwy sposób możesz ograniczyć swoją podatność na stres. Wystarczy tak niewiele. Co możesz zrobić?  To proste, zmień swoją dietę, jedź lekko ale pożywnie, warzywa, owoce, a nie tłustą golonkę. Sprawdź, gdzie możesz zapisać się na zajęcia jogi czy inny sport przez który będziesz mógł wyrazić swoje emocje, który sprawi, że poczujesz się lżej. Naucz się prosić innych o pomoc. To żaden wstyd, a może odciążyć nas od natłoku zadań, który zdecydowanie działa na Twoją niekorzyść.  Oderwij się od ciągłej pracy i jedynie obowiązków i rutyny, która Cię otacza. Pójdź na spacer, uśmiechaj się do ludzi. Czerp radość z najmniejszych rzeczy. Zorganizuj swój dzień tak byś miał czas na chwilę relaksu. Posłuchaj spokojnej muzyki- muzykoterapia, uspokaja nasze myśli, odpręża nas. W chwili stresu weź głęboki wdech nosem i pomału wypuszczaj go ustami. Twoje serce uspokoi się, myśli odejdą na drugi plan i zwyciężysz nad nieprzyjemną sytuacją.

Nie unikniemy stresu, bo jest to niemożliwe, ale możemy nauczyć się z nim żyć i nie rujnować swojej psychiki i organizmu.

                                                                        źródło: http://www.wikom.pl/mp6zgierz/Strona18.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger