„Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko”- kolejny etap kampanii edukacyjnej

Hej ;]

W październiku ubiegłego roku zdecydowałam się poruszyć na blogu temat badań profilaktycznych u mężczyzn oraz ich wielkiego znaczenia dla zdrowia naszych partnerów/chłopaków/mężów. Sieć laboratoriów Diagnostyka kontynuuje kampanię edukacyjną poświęconą profilaktyce zdrowotnej, a tematem przewodnim trzeciego etapu trwającego od marca do maja są dzieci. To naturalne, że ich zdrowie jest najważniejsze dla matek, dlatego badania profilaktyczne kobiet planujących ciążę i ciężarnych są niesamowicie istotne dla prawidłowego rozwoju maluchów. Chociaż sama jak na razie nie planuję zakładać rodziny, wiem, że znaczna część odwiedzających nasz blog czytelniczek to kobiety w wieku, kiedy planowanie pierwszej lub też kolejnej ciąży jest rzeczą naturalną. Wam więc chciałabym dedykować kilka słów odnośnie dbania o zdrowie w tym niezwykle ważnym okresie życia kobiety. 

Trzeciemu etapowi kampanii, który poświęcony jest zdrowiu dzieci do 16. roku życia, kobiet planujących ciążę oraz kobiet ciężarnych, będą towarzyszyć trzy rodzaje voucherow na badania z około 65% zniżką. W zależności od tego na jakim jesteście etapie swojego życia, a więc czy chcecie przebadać siebie czy dziecko, możecie skorzystać z dedykowanego dla Was vouchera. W skład pakietu przeznaczonego dla kobiet planujących ciążę wchodzą następujące badania:

1. Morfologia krwi (pełna)
2. CRP
3. TSH
4. Anty TPO
5. Prolaktyna
6. HCV przeciwciała
7. HBs przeciwciała
8. Toksoplazmoza IgG
9. CMV (Cytomegalovirus) IgG
10. Różyczka IgG
11. Glukoza

Jak widzicie są to różnego rodzaju badania, które pozwalają ocenić dość dokładnie ogólny stan pacjentki, informują o stanie jej organizmu i jego ewentualnej gotowości do poczęcia i noszenia nowego życia. Koszt takiego pakietu ze zniżką około 65% wynosi 99 zł. W tej cenie możecie dokonać kompleksowych badań, które spowodują, że będziecie po prostu spać spokojnie. W tak poważnej kwestii, jaką jest ciąża warto zachowywać się odpowiedzialnie i rozważnie. Profilaktyka zdrowotna i wykonanie takich badań jest szansą na to, aby odpowiedzialnością i troską się wykazać. Bardzo pochwalam kampanie poruszające tematykę zdrowotną, ponieważ choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, wiele Polek i Polaków bagatelizuje rolę badań profilaktycznych. Zdrowie we współczesnym świecie pośpiechu i braku czasu bywa odsuwane na dalszy plan. Dane statystyczne są przerażające, a mimo to wciąż pojawiają się w naszych ustach słowa „nie mam na to czasu”, „innym razem” czy „teraz mam ważniejsze sprawy na głowie”. Jeśli mowa o zdrowiu, szczególnie zdrowiu dziecka, nie ma ważniejszych spraw i nie ma „później”. Wszyscy na pewno wiemy jak ważny dla rozwoju dziecka jest stan zdrowia matki. Istnieje wiele chorób zakaźnych, które stanowią duże zagrożenie dla płodu. Planując założenie rodziny warto więc, drogie Panie, udać się do lekarza i wyżej wymienione badania wykonać. Każde z nich ma istotne znaczenie dla przyszłości naszej i naszych dzieci. Organizm kobiecy musi być bowiem odpowiednio przygotowany na te 9 wyjątkowych miesięcy. Nie zawsze jednak jest, dlatego uprzednio warto się tego dowiedzieć i wprowadzić ewentualne zmiany. Dodatkowo, świadomość swojego stanu zdrowia pomaga zapobiec problemom związanym z zajściem w ciążę oraz wydłużeniu się czasu starania się o dziecko.
Wykonując badania troszczymy się więc o siebie i swoje dziecko, podchodząc odpowiedzialnie do kwestii założenia rodziny. Pakiet badań, o którym mowa oraz ten dla kobiet w ciąży i dzieci, a także inne przydatne informacje znajdziecie na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl. Nie wszystkie badania, szczególnie te pod kątem chorób zakaźnych są refundowane, dlatego warto skorzystać ze zniżki oferowanej przez DIAGNOSTYKĘ. 


KONKURS
Na stronie znajdziecie również informacje o konkursie, w którym dokonując rejestracji do 31.05.15 r. i odpowiadając na pytanie możecie zawalczyć o nagrody. Wśród znajduje się tygodniowy wyjazd dla 2 osób, 15 weekendów w SPA dla 2 osób, 3 tablety oraz 3 vouchery na preparatykę komórek macierzystych z krwi pępowinowej.
Mam nadzieję, że dbacie o siebie! Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze i to nie tylko górnolotne powiedzenie. Nic go nam nie zastąpi, dlatego warto wykonywać badania zanim będzie za późno. Odwiedźcie stronę www.kobieta.diagnostyka.pl, zarejestrujcie się, odbierzcie zniżkę i walczcie o wspaniałe nagrody.
8 komentarzy:

 1. Ja na razie nie planuje potomstwa, ale z ciekawości zajrzę na stronę. ;)
  Pozdrawiam. :**

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być fajny prezent dla mamy :) Pomyślę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę, że kobiety jakoś jednak bardziej starają się o siebie dbać, częściej korzystają z pomocy lekarza i różnych badań profilaktycznych, dobrze by było powtórzyć akcje, w której uświadamiani byli by panowie, ich znacznie trudniej jest namówić do wykonania chociażby zwykłej morfologii krwi!

  OdpowiedzUsuń
 4. To świetnie, że o tym piszecie :) na pewno nie jedna kobieta się tym zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym miała dziecko to na pewno bym poszła, bo uwielbiam dzieci i wiem, że dla swojego zrobiłabym wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapisałam się pewnie pójdę,fajna akcja

  OdpowiedzUsuń
 7. zapisałam się pewnie pójdę,fajna akcja

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger