„Jestem kobietą i dbam o Partnera”- zatroszcz się o zdrowie ukochanej osoby

Hej ;]

Dzisiejszy post dedykowany jest kobietom, choć sprawa dotyczy Panów i ich zdrowia. Jeśli nie jest Wam obca męska niechęć do wizyt u lekarza i badań, a chciałybyście to zmienić to być może przeczytanie tego wpisu będzie dla Was motywatorem. Temat jest niezwykle ważny, więc polecam lekturę :). Na zachętę zdradzę już we wstępie, że jest też okazja do wygrania wspaniałych nagród.Mamy październik. To miesiąc znany z promowania walki w rakiem piersi poprzez regularne wykonywanie badań profilaktycznych u kobiet. Organizowane są różnego rodzaju akcje, które mają uświadomić kobietom jak istotną rolę odgrywają badania profilaktyczne i jak ważne jest wczesne wykrycie choroby. Jesteśmy zasypywani informacjami na ten temat, a sygnał płynie z prasy, telewizji i internetu. Powstają nawet aplikacje ułatwiające wykonanie samobadanie piersi. Problem niewykonywania regularnych badań profilaktycznych dotyczy jednak nie tylko kobiet. Bardziej niechętni wizytom u lekarza są mężczyźni, którym choroby wszelkiego rodzaju zagrażają w tym samym stopniu co nam- kobietom. To właśnie na ten problem chce zwrócić uwagę akcja „Jestem kobietą i dbam o Partnera”, o której pragnę dziś powiedzieć. Chciałabym wypowiedzieć się jako kobieta, ale głównie jako partnerka, córka i wnuczka. Każda z nas ma wokół siebie niejednego mężczyznę i podejrzewam, że męska skłonność do niechodzenia na badania jest nam dobrze znana. Jako kobiety troszczące się o swoich ojców, synów, mężów i chłopaków powinnyśmy wziąć sprawy w swoje ręce! Panom zdecydowanie potrzebna jest motywacja i bodziec zewnętrzny, aby zaczęli działać. Wiecie dobrze, że trudno nie zgodzić się z popularnymi powiedzeniami, które mówią, że mężczyzna jest głową, a kobieta szyją. To prawda. Warto przejąć inicjatywę i wejść w rolę szyi, która przyczyni się do tego, aby ukochany mężczyzna wykonał badania. Pomoże nam w tym akcja zorganizowana przez sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.
Tytuł akcji  brzmi: „Jestem kobietą i dbam o partnera” i jest to inicjatywa ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, która od lat prowadzi profilaktyczne
i edukacyjne kampanie społeczne. Dedykowana jest kobietom chcącym zatroszczyć się o zdrowie swoich mężczyzn, a także pozostałych bliskich w kolejnych etapach kampanii. Cała kampania obejmuje następujące etapy:
Etap I „Jestem kobietą i dbam o siebie” – wiosna 2014
Etap II „Jestem kobietą, dbam o siebie i o partnera” – 1 września – 30 listopada 2014
Etap III „Jestem kobietą, dbam o  siebie i o dzieci” – wiosna 2015
Etap IV „Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców”– jesień 2015
  
Niechęć do wizyt lekarskich i badań ma różne źródła. Mężczyźni są przekonani o tym, że są zdrowi, niezniszczalni i wytrzymali. Po części winny jest także powszechnie znany stereotyp silnego, odważnego mężczyzny. Często przez wiele lat Panowie nie pojawiają się u lekarza, podczas gdy groźne choroby mogą spotkać także ich, nie tylko kobiety. Wręcz przeciwnie, to mężczyźni żyją krócej od nas i częściej umierają w kwiecie wieku. Dlaczego zatem tylko 30% z nich regularnie się bada? Na to pytanie chyba nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ale to, co możemy zrobić, to nakłonić partnera do zmiany. Kobiety mają większą świadomość i gotowość do cyklicznych wizyt lekarskich i choć to wciąż mało, badania wykonuje 70% z nich. To właśnie powód, dla którego powinnyśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Panowie u lekarza pojawiają się dopiero, kiedy zachodzi taka konieczność i zbyt długo lekceważą często poważne objawy. Nasza głowa w tym, aby badali się kiedy nie jest już za późno. Gdy jeszcze wszystko da się zmienić.

Jeśli jesteście gotowe, by pomóc swojemu mężczyźnie i chcecie, aby się przebadał- odwiedźcie stronę www.kobieta.diagnostyka.pl . Sieć laboratoriów DIAGNOSTYKA przygotowała coś dla Was i Waszych partnerów. W ramach Akcji możecie pobrać bon rabatowy z 70% zniżką na pakiet kompleksowych badań dla mężczyzn oraz wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla dwojga. Wystarczy zarejestrować się na stronie i odpowiedzieć na pytanie „dlaczego dbam o swojego mężczyznę”?, aby wygrać wakacje w Alpach, weekendy w SPA i zestawy balenokosmetyków. Możecie połączyć więc przyjemne z pożytecznym! Zawalczcie o nagrody i zdrowie ukochanej osoby. Zniżka -70% na badania obowiązuje do końca trwania drugiego etapu kampanii, dlatego zdecydowanie warto z niej skorzystać. Badania przeprowadzać można w placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju. Lista punktów pobrań znajduje się na stronie www.diagnostyka.pl, a jest ich ponad 400, więc na pewno znajdziecie jakiś w dogodnym miejscu.

Jestem kobietą i dbam o partnera- ja całkowicie identyfikuję się z tym hasłem! Mój partner bada się regularnie i oboje jesteśmy świadomi istoty profilaktyki w zdrowiu. Mam nadzieję, że Wy również wiecie jak ważne jest wczesne wykrywanie chorób. Mam też ogromną nadzieję, że zarejestrujecie się na stronie i spróbujecie przekonać  ukochanego do badania, bo oprócz fantastycznych nagród możecie wygrać przede wszystkim jego zdrowie.

6 komentarzy:

 1. Świetna akcja. Mój mąż akurat bardzo dba o swoje zdrowie, nawet bardziej niz ja o siebie. Więc głównie muszę popracować nad sobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mojego męża zawsze trzeba przekonywać, żeby poszedł do lekarza, więc akcję uważam za słuszną ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każda kobieta ma podobny problem ze swoim upartym mężem :)

   Usuń
  2. Każda raczej nie, ale pewnie większość ;]

   Usuń
 3. Pewnie, że tak! Trzeba dbać o własne zdrowie, regularnie się badać, reagować jeśli organizm wysyła nam niepokojące objawy. Jeśli uprawia się sport to kontuzje także trzeba leczyć i reagować szybko, bóle w obrębie rąk, nóg też trzeba diagnozować. A na tej stronie można zobaczyć o czym może na przykład świadczyć ból i zgrubienie w obrębie pięty.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger