Pozycjonowanie stron - czy warto wiedzieć co to takiego?

Hasło pozycjonowanie od wielu lat nie jest już nam obce i w dobie tak dużej popularności blogów, vlogów i wszystkich social mediów, pewnie większość z nas chociaż zetknęła się z tym pojęciem.Tylko czy zastanawialiście się czym tak naprawdę jest i czy jest potrzebne? Czy przyda się tylko blogerom popularnym czy może odwrotnie, jest to coś dla początkujących autorów treści w internecie? Postaram się chociaż trochę przybliżyć temat tym, którzy nie zagłębiali się na własną rękę. 

Pozycjonowanie strony w Google

Co to takiego?

Tak naprawdę pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej są podejmowanymi przez nas (lub firmy profesjonalnie się tym zajmujące) działań, których główny celem jest zwiększenie widoczności naszej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej. Tak można ująć to najprościej.

Czy można wpłynąć na popularność naszej strony?

Zastanówmy się. Kiedy wpisujemy sobie w Google cokolwiek, może to być „pogoda Wrocław” „rower górski” czy „praca w IT”, wynik „wypluwa” nam listę stron internetowych, które Google lub inna wyszukiwarka, z której korzystamy, uzna jako najbardziej odpowiadające i pasujące do konkretnego hasła. Kiedyś też wydawało mi się, że nie mamy na to wpływu i po prostu zachodzi jakaś selekcja na podstawie tego, jak popularna jest dana strona, ile ma wyświetleń bądź komentarzy i jaka jest jej jakość. Tylko, że tonie wszystko i mamy na to wpływ. Są osoby i firmy/agencje, specjalizujące się we wsparciu autorów stron w uzyskaniu wyższej pozycji w wyszukiwarce właśnie dzięki pozycjonowaniu, na którym doskonale się znają. Od razu nasuwa się myśl, że to oczywiście kosztuje, to fakt, ale samemu byłoby trudno bazują na ogólnodostępnych informacjach porządnie się o to zatroszczyć.

Za tym, jaka jest kolejność i hierarchia wyświetlania wyników i stron, odpowiada magiczny algorytm Google. Na pierwszych miejscach zobaczymy te adresy, które zostały uznane za najbardziej pasujące do hasła, jakie wpisaliśmy i właśnie za tę kolejność odpowiada algorytm – domyślam się, że mega skomplikowany. Powszechnie znane i dostępne w internecie są jednak czynniki (i jest ich mnóstwo) wpływające bezpośrednio na to, na którym miejscu znajdziemy konkretną stronę. Jest ich wiele, dzielą się także na grupy i podgrupy, ale nie o to mi chodzi. Ważne, aby zdać sobie sprawę, że takie czynniki istnieją, możemy je poznać, możemy poświęcić czas i trochę dowiedzieć się na ten temat, aby postawić choć pierwszy krok do poprawienia widoczności naszej strony/bloga. Kluczowe jest to pewnie dla firm zajmujących się sprzedażą produktów lub usług, ale jest to też ważne dla indywidualnych użytkowników promujących swoje treści.

Dla przykładu, mamy czynniki związane z popularnością naszej strony i one bazują przede wszystkim na linkach przekierowujących z innych stron do naszej. Są to m.in. jakość stron internetowych, które nas linkują, ich ilość, obecność w social mediach i wiele innych.

Zapewniam, że wiedzy do przyswojenia jest dużo, ale zamiast ją opisywać tu, zachęcam gorąco i odsyłam do profesjonalnych źródeł, które w jasny sposób, również z użyciem pomocnych ilustracji, pomagają w zrozumieniu tematu. Jednym z takich miejsc jest moje źródło wiedzy, czyli strona Afterweb https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

A Wy jesteście już zaznajomieni z tematem pozycjonowania?

6 komentarzy:

 1. Blog, czy sklep internetowy bez pozycjonowania traci zasięgi. Warto skorzystać ze wsparcia https://sitab.pl/pozycjonowanie-bydgoszcz/ specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycjonowanie warto zlecić specjalistom. https://web-med.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. W pełni zgadzamy się, że pozycjonowanie może być skomplikowane, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Specjaliści w dziedzinie pozycjonowania mogą wesprzeć naszą stronę internetową i zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce, co może przynieść liczne korzyści, zwłaszcza dla firm i sklepów internetowych. Dziękujemy za podzielenie się wartościowymi wskazówkami i linkami do profesjonalnych źródeł informacji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za wyczerpujący opis pozycjonowania stron w Google! To ważne zagadnienie dla każdego, kto prowadzi stronę internetową lub bloga. Wpływ na widoczność naszej witryny w wyszukiwarce może być kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w internecie https://bigwebsite.pl/

  OdpowiedzUsuń

 5. Dziękujemy za cenne uwagi na temat pozycjonowania stron internetowych! Zgadzamy się, że profesjonalna pomoc specjalistów w dziedzinie pozycjonowania może mieć kluczowe znaczenie dla zwiększenia widoczności naszej witryny w wyszukiwarce. To prawda, że skuteczne pozycjonowanie może przynieść liczne korzyści, zwłaszcza dla firm i sklepów internetowych. Dziękujemy również za udostępnienie linku do profesjonalnych źródeł informacji na ten temat! https://agencjapm.pl/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger