Wybór obrączek ślubnych - nie takie proste

Kiedyś (podkreślam słowo kiedyś) wydawało mi się, że wybór obrączek to coś prostego i przyjemnego. Cały etap organizacji ślubu i wesela zdawał się być czystą przyjemnością, w trakcie której wybieramy z katalogów wszystko, co się podoba. Mówię tu o bardzo dawnych czasach, kiedy na większość tematów życiowych patrzy się w sposób idealistyczny, bo świadomość realiów jest jeszcze znikoma. Jak wiadomo jednak, nie żyjemy w świecie idealnym. Bez wątpienia ślub jest cudownym wydarzeniem, ale każdy kto już tego doświadczył wie, jak wiele zmartwień i nerwów pojawia się w trakcie przygotowań. Towarzyszą one wielu pozytywnym emocjom, więc nie myślcie, że odstraszam! Wracając do tematu obrączek, wyobrażałam sobie, że będę odwiedzać salony jubilerskie, przymierzać obrączki, po czym zdecyduję która z kilkudziesięciu obrączek podoba mi się najbardziej.  No i oczywiście złożę zamówienie. Życie szybko weryfikuje nasze oczekiwania, bo okazało się, że znalezienie takiej obrączki, która wygląda dobrze na wystawie, ale też na moim palcu jest dość trudne i czasochłonne. Oczywiście się udało, nawet z dużym rabatem przy okazji świąt, ale jednak...Moje obrączki poniżej :)Przy wyborze obrączki kierujemy się kilkoma kluczowymi kryteriami. Tym, z jakiego materiału jest zrobiona, jaka jest próba, jak wygląda i ile kosztuje (to akurat niektórzy, ale brak limitu finansowego tez nie oznacza, że będzie nam łatwiej znaleźć ideał). Jeśli mamy sprecyzowane wstępnie oczekiwania i wyobrażenie o tym, jaka powinna być, możemy rozpocząć poszukiwania w salonach jubilerskich zarówno stacjonarnie, jak i online. Wybór jest naprawdę duży. Tylko co z tego jeśli marzy się o delikatnej, wąskiej obrączce, a okazuje się że w ogóle nie wygląda to w praktyce dobrze. Można się rozczarować, bo często trzeba zweryfikować swoje marzenia :). Choć propozycji i wariantów jest obecnie nieskończoność, ja od początku chciałam pójść w klasykę- złote obrączki, żółte złoto, urozmaicone jedynie delikatnym wzorkiem i kilkoma brylantami. Niby powinno pójść łatwo, ale tak nie było. Problem polegał u mnie na znalezieniu odpowiedniej szerokości obrączki, bo większość była za szeroka i wyglądała przez to ciężko, pogrubiając znacznie palce. Nie chcąc rezygnować z elementu, który będzie błyszczał, musiałam poświęcić czas na szukanie. Nie dałam się po drodze skusić łączonym kolorom, wygrawerowanym rytmom serca lub czemuś zupełnie alternatywnemu. Po prostu klasyka. 

Poniżej pokażę Wam to, jakie wzory rozważałam zanim wybrałam te jedyne:

Miało nie być dużo szaleństwa, bo lubię prostotę, ale też nie za dużą :). Myślę, że udało się znaleźć naprawdę to, co miałam na początku w głowie i nosi się bardzo dobrze. Wam, jeśli czekają Was przygotowania do ślubu, życzę samych dobrych decyzji, dużo cierpliwości i rozwagi. 8 komentarzy:

 1. Najbardziej podobają mi się klasyczne wzory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaję, nawet decydując się na klasyczne mieliśmy problem z wyborem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, my z mężem poszliśmy do małego prywatnego jubilera... w sumie trafiliśmy tam nieco przez przypadek - bo mieliśmy załatwić tam zupełnie co innego, ale przemiła Pani, żona jubilera zapytała nas czy mam obrączki i tak od słowa do słowa przy okazji innych sprawunków zaczęliśmy wybierać dla siebie obrączki. Bardzo podobało mi się to, że mieli u siebie całą gamę różnych "obrączek pokazowych" (takich do sprawdzania szerokości i kształtu, jak będzie leżeć na palcu). Obrączki zostały zrobione częściowo z naszego złota i dokładnie takie jak chcieliśmy (choć też nie miałam jakiś wygórowanych wymagań).

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się klasyczne obrączki - są ponadczasowe i zawsze będą dobrze wyglądać. Nie polecam tych mieszanych, bo po latach lubią się rozłazić. Poza tym im więcej frezów, kamyczków czy innych ozdobników tym trudniej utrzymać obrączkę w czystości i trudniej ją z biegiem lat np. poszerzyć.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy przed ślubem wybieraliśmy obrączki zdecydowaliśmy się na najbardziej klasyczne, które zawsze mi się marzyły. Chociaż nie powiem zastanawiałam się nad innymi modelami.

  OdpowiedzUsuń
 6. My zdecydowaliśmy się na proste klastyczne obrączki okrągłe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo eleganckie obrączki slubne możecie moim zdaniem znaleźć tutaj https://diamanti.pl/obraczki-brylanty. Wybór jest na prawdę bardzo duży, a i ceny korzystne jak na obrączki z brylantami, więc moim zdaniem wartojest sprawdzić ta ofertę

  OdpowiedzUsuń
 8. Pewnie, że wybór obrączek to nie jest takie łatwe zadanie. Nawet jak nie mamy ograniczeń jeśli mowa o cenę. Ja ostatnio oglądałam ofertę na https://luva.pl/ . Narzeczony tam kupował mi pierścionek zaręczynowy i jestem nim zachwycona. Myślę, że obrączki od tego jubilera tak samo nas zachwycą.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger