W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli kilka słów o zdrowych nawykach

Akceptacja samej siebie to trudny temat. Zawsze znajdzie się coś co każda z nas chciałaby w sobie zmienić. Na temat kwestii urodowych marka Tymbark Vitamini postanowiła przeprowadzić badanie. Jesteście ciekawe efektów? 


Wiosna za pasem, więc temat redukcji zbędnych kilogramów i pracy nad sylwetką powraca - jak co roku. Znaczna część Polek i Polaków zamiast profilaktycznej wizyty, postanawia pójść do lekarza dopiero wtedy, kiedy widzi niepokojące go objawy. Podobnie postępują w kwestii kondycji i wyglądu. Niestety zaniedbujemy aktywność fizyczną stale wyszukując argumentów o braku czasu.  Na blogu kilkakrotnie poruszałam temat treningów, czy też zmian w nawykach żywieniowych i podejściu do życia, które u mnie rozpoczęły się w 2014 roku i trwają 3 lata. Moje efekty ciągle się utrzymują i pomimo zmiany pracy oraz kilku "ważnych tematów do ogarnięcia", nie porzuciłam treningów. Przyznaję, że od pół roku zdarza mi się, że jeden dzień treningowy wypada od czasu do czasu z uwagi na obowiązki. Może to niepozorne, ale poza intensywnymi ćwiczeniami i surowością w liczeniu kalorii możemy robić też inne rzeczy, które przyczynią się do pięknej sylwetki, cery, włosów oraz lepszego samopoczucia. Wracając do badań, przerażający jest fakt, że aż 73% Polek przyznaje, że chciałaby coś zmienić w swoim wyglądzie. Zaskakujące jest również to, że odpowiedziały tak Polki w wieku 45- 54 przy czym żadna z tych Pań nie potrafi pozytywnie spojrzeć na swoje naturalne piękno. Natomiast kobiety w wieku 55-64 jest ich 30% wypowiadają się odwrotnie. Te Panie twierdzą, że podoba im się ich odbicie w lustrze i nie chcą wprowadzać zmian w swoim wyglądzie. Czy to oznacza, że czym jesteśmy starsze i dojrzalsze tym bardziej akceptujemy swoją urodę?
Oczywiście, że nie! Swoje naturalne piękno należy doceniać w każdym wieku, bez wyjątków!  
Tak jak wspominałam wcześniej ważne są profilaktyczne badania, bo dzięki nim jesteśmy w stanie reagować na bieżąco, kiedy występują jakiekolwiek zmiany w naszym organizmie. Prawidłowym odżywianiem, zbilansowaną dietą, zajadaniem się owoców, warzyw czy popijaniem zdrowych i wartościowych soków możemy zagwarantować sobie lepsze samopoczucie. Soczek, który ostatnio piję poza moim ulubionym pomidorowym to Tymbark Vitamini. Ostatnio pojawiły się małe, 300 ml butelki, które genialnie wchodzą "na raz" jako przekąska lub kiedy mam zapotrzebowanie na kalorie i chce je uzupełnić czymś smacznym i zdrowym. A co ciekawe mogą zastąpić 1/5 zalecanych dziennie porcji warzyw i owoców. Sok zabieram do pracy, na spacer, do plecaka na trasę rowerową lub do torebki na zakupy. Najważniejsze jest jednak to, że zawiera beta karoten z marchwi, witaminy C i E, które wpływają nie tylko na kondycję włosów, skóry czy paznokci, ale i lepsze samopoczucie.


Baczne obserwowanie siebie, swoich potrzeb i tego, co sprawia nam radość jest potrzebne. Trzeba sobie dogadzać i robić to, na co ma się ochotę, aby cieszyć się życiem, a tylko wtedy wszystko wymienione powyżej będzie dawały rezultat.
Nic nie zastąpi nam oczywiście porządnego biegu, rowerowej trasy czy wysiłku z ciężarem. Nie będziemy mieć efektu zajadając się i stale przekraczając odpowiednią liczbę kalorii. Jeśli jednak chcemy poszerzyć drogi prowadzące do piękna wewnątrz i na zewnątrz, możemy jednak pamiętać o powyższych przyzwyczajeniach, które nam to ułatwią. Mówi się, że Polki są najpiękniejsze na świecie, a przecież nie bierze się to znikąd. Naturalność i kobiecość ma się w genach, ale trzeba je pielęgnować i wspomagać wszelkimi siłami :)

Jestem ciekawa czy u Was też się to potwierdza ?


7 komentarzy:

 1. Nie piję w zasadzie w ogóle słodzonych soków.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie najzdrowsza zawsze woda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. u pije sie duzo wody a do tego doszla jeszcze silownia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Soki piję głównie w okresie jesienno-zimowym. Na wiosne i lato sięgam raczej po wodę :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te soki, zwłaszcza pomarańczowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest jakiś prywatny ortopeda w Krakowie, który ma normalne terminy i stawki? Mamy propozycję jego - https://efficlinic.pl/
  Czego można się tutaj spodziewać?

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try! , Blogger