Projekt Mieszkanie- urządzamy swoje 70 metrów kwadratowych cz.1

Temat mieszkanie: czas start. Naturalna kolej rzeczy, bo przecież był ślub, to i na zakup najlepszej życiowej inwestycji przyszła pora. Ostatnie kilka miesięcy było wyjątkowe i napięte, bo od samej decyzji, przez poszukiwania TEGO jedynego miejsca na mapie Łodzi, kontakty i negocjacje z deweloperem, wybór doradcy finansowego, banku, architekta aż po etap, na którym jesteśmy obecnie- projekt, czyli wszystko, co techniczne oraz aranżacja wnętrza. Wydawać by się mogło, że to takie proste i przyjemne, ot, wybieranie tego, co chcemy mieć w mieszkaniu. Decydowanie o tym, jak powinno wyglądać, aby czuć się w nim dobrze. Wyłącznie przyjemne to by pewnie było, gdyby metraż i stan konta nie był w jakikolwiek sposób ograniczony. W przeciwnym razie, zaprojektowanie tak, aby się podobało i odpowiednio kosztowało, to spore wyzwanie. Każde doświadczenie uczy, dlatego obecnie mogłabym powiedzieć, że dzięki godzinom spędzanym na Homebooku, Pintereście, wszystkich stronach z inspiracjami oraz sklepach meblowych, jestem trochę interior designerem. Moja współpraca z architektem jest intensywna, ale też niełatwa (dla niego :D), ponieważ silna asertywność i określone oczekiwania powodują, że nie godzę się łatwo na propozycje. Pokażę Wam oczywiście wizualizację 3d mojego mieszkania i progres, jaki w tych projektach zachodził, ale zrobię to już wtedy, kiedy będę miała ostateczną wersję. Dziś chciałabym poruszyć temat inspiracji, które mi towarzyszyły. Lubię wnętrza dość surowe, nie przeszkadza mi ich chłód. Może w przeciwieństwie do większości, mnie odstrasza nadmiar dodatków, tkanin i tzw. przejawy zbieractwa. Nie lubię też wnętrz bardzo kolorowych i pstrokatych. W moich inspiracjach starałam się kierować tym, aby było współcześnie i ponadczasowo. Takim elementem współczesności, który znalazłam w sieci jest beton architektoniczny, inaczej dekoracyjne panele 3d. Beton może nie brzmi porywająco i kreatywnie, ale kiedy spojrzymy na wizualizacje, percepcja całkiem się zmienia.

Moim zdaniem beton pasuje do każdego wnętrza, jako jego niewielki fragment lub nawet cała ściana. W łazience genialnie wygląda na przestrzeni przy wannie lub prysznicu, w kuchni dobrze leży nad blatem, a w salonie dzięki zabawie płaszczyznami i betonem można świetnie nadać charakteru temu największemu pomieszczeniu. U mnie struktura betonu pojawi się właśnie w salonie, na ściance z TV. Poza funkcją ozdobną, panele 3d po prostu zastępują klasyczne płytki ścienne lub nawet fronty szafek w zabudowie. Ich trójwymiarowość jest kolejnym atutem, bo dzięki odpowiedniemu oświetleniu, możemy zyskać coś naprawdę wyjątkowego. Płytki 3d podobały mi się już od dawna i takie klasyczne, białe, mam też w obecnym mieszkaniu. Dekoracyjne panele 3d mają przeróżne formy i kształty- m.in. przepiękny heksagon, który jest obecnie jednym z największych trendów w home design.

PB 01

Właściwie takie panele mogą przybrać każdy kształt, bo obecnie jedynym ograniczeniem produkcyjnym są granice wyobraźni projektantów. Poniżej kilka wizualizacji z wykorzystaniem betonu architektonicznego.

PB 05

PB 16

PB 23

PB 30


PB 20

I jak, fajne co? Beton w moim projekcie przyjmuje co prawda formę 2d, ale wygląda równie ciekawie. Chętnie dowiem się jakie wyzwania Wy napotkaliście podczas projektowania mieszkania i czy wykorzystaliście beton.

9 komentarzy:

 1. Ciekawe rozwiązania, ale sama raczej nie korzystam z takich oryginalnych, niecodziennych pomysłów, bo wiem, że szybko mi się opatrzą i znudzą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się akurat beton architektoniczny bardzo podoba. Lubię dokładnie taki styl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozwiazanie z betonem podoba mi sie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł z tym betonem! Może skorzystam z tego przy swoim mieszkaniu, które będziemy kupować za kilka lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale chyba nikt nie podejmuje takich decyzji na gorąco? Przecież to poważna sprawa, gdzie w grę wchodzą konkretne kwoty. Jeśli jesteście w kropce, to po prostu zróbcie sobie analizę SWOT, dzięki czemu sami będziecie w stanie zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słuchajcie, a może ktos z was orientuje się gdzie znajdę jakieś atrakcyjne Mieszkania Kraków Krowodrza Sprzedaż? Też chciałbym mieć z żoną i dzieciakami jakieś swoje mieszkanie, ale jak na razie nie możemy nic ciekawego znaleźć. Może cos na podpowiecie?

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie!
Zapraszamy ponownie i zachęcamy do obserwowania :)

Copyright © 2016 Good to try ! , Blogger